Antepten Kuru Baklava Siparişi
Antepten Kuru Baklava Siparişi

Antepten Kuru Baklava Siparişi

Eğer siz de Antepten kuru baklava siparişi vermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gaziantep’in yöresel olan özel baklavalarını artık her an ve istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. Baklava, tutkunlarının vazgeçilmez bir tatlısı olarak karşımıza çıkar. Çoğu kişinin en sevdiği tatlı olan baklava tatlısı, Gaziantep ten tatlı siparişi etmek suretiyle siz özel müşterilerimizin evlerine kadar gelir. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmaktır ve siparişinizi hemen vermektir. İnce ince açılmış ve çıtır çıtır olan baklava hamurlarının arasına yerleştirilmiş seçilmiş kuru yemişler ile baklavalarınız, elinin ehli ustalarımız tarafından siz özel müşterilerimize özel özenle hazırlanmaktadır. Vereceğiniz siparişler sonucu, Gaziantep yöresel tariflerinin lisanslı ürünleri ile damağınızda fark yaratan lezzeti hissedeceksiniz.

Gaziantep den Baklava Sipariş a

Gaziantep den baklava sipariş vermek için yapmanız gerekenler ve izlemeniz gereken yollar oldukça kolaydır. Hemen bilgisayarınızı ya da mobil cihazınızı açarak, tarayıcınıza Baklava antep sipariş, Baklava gaziantep sipariş veya Gaziantep baklava sipariş ver yazmanız yeterli olmaktadır.

Baklava Çeşitleri

Milyonların sevgilisi olan tatlımız ve milli gururumuz baklava tatlısı çok farklı çeşitler ile de karşımıza çıkmaktadır. Her türlü zevke ve tercihe özel olarak ustaları tarafından özenle hazırlanan baklavaların çeşitleri aşağıdaki gibi verilebilir.

  • Normal baklava
  • Fıstıklı kuru baklava
  • Özel kare baklava
  • Cevizli baklava
  • Bülbül yuvası baklava
  • Havuç dilim baklava
  • Midye baklava
  • Karışık baklava
  • Fıstık sarma baklava

Ayrıca yukarıda sıralanan baklava çeşitleri, dilerseniz tepsi şeklinde dilerseniz adet olarak da sipariş verebilirsiniz. Tercihinize yönelik karışık tepsiler ya da özel gün tepsileri de hazırlatabilir ve sevdiklerinize tatlı bir sürpriz hediye edebilirsiniz.

Gaziantep’in Özel Baklavaları

Bilindiği gibi Türk baklavası denildiğinde akla gelen ilimiz Gaziantep olmaktadır. Özel ve patentli olan Gaziantep baklavası mutlaka yöresinde veya yine Gaziantep yöresel baklavalarının özel tarifleri ile hazırlanıp satışa sunulan diğer illerimizde tadına bakılması gereken bir tatlımızdır. Öyle ki baklava tatlımız Gaziantep ilimiz demektir diyebiliriz. Çoğu baklava markasının adında mutlaka Gaziantep ilimizin adı geçer. Baklava yapımında kullanılan malzemelerin özel olması ve açılan hamurun yırtılmayan bir yufkaya dönüşmesi gibi incelikli işçilik, baklava yapımını adeta bir sanata çevirmektedir. Bu sebeple de baklava ustalarına zanaatkar da denilmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Tatlıların Şahı: Baklava

 

Hayır Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir